Zastupitelstvo dětí a mládeže Nový Jičín

Generace XYZ

Cílem našeho projektu bylo poodhalit svět mladých lidí i svět lidí v pokročilejším věku formou debaty. Debatu jednotlivých generací jsme chtěli docílit prostřednictvím her u kterých se mohli generace navzájem potkat a zahrát si proti sobě. U této příležitosti mohli navázat diskuzi.

Již delší dobu jsi uvědomujeme že kontakt mezi mladými generacemi a staršími generacemi ve společnosti velmi chybí. Chtěli jsme tuto mezero alespoň částečně vyplnit, a proto jsem vymysleli tento projekt.

Pro zájemce byly připraveny novodobé, ale i retro hry. U těchto hracích stolů  se setkávali lidé napříč generacemi a hráli mezi sebou připravené hry. Přitom si starší generace zavzpomínali na doby, kdy byli i oni mladí a hrály hry, které jsme měli na akci. 

Hráčskou atmosféru doplňoval podstránek s airbrushem (jednotýdenním smývatelným tetováním), kde si zájemci mohli nechat udělat tetování. Účelem airbrushe bylo propojit generace i vizuálně. 

Využívání jednotlivých her či airbrush bylo pro generace zcela zdarma.

Abychom na nákup potřebných věcí získali peníze, zúčasnili jsem se dotačního programu „Mládež kraji“ kde jsme svůj projekt před komisí obhájili a získali na něj potřebné peníze.

Děkujeme středisku volného času Fokus za pomoc při realizaci akce a za poskytnutí spotřebního materiálu.

Zde se můžete podívat co vše jsem měli pro zájemce na akci k dispozici:

Cornhole

Cornhole je házecí hra původem z USA kde je velmi oblíbená. Dne našich očekávání se hra setkala s úspěchem u předškolních dětí, ale zároveň i u seniorů.

STIGA Lední hokej Play Off

Při výběru této hry jsem sázeli na jistotu. Sázeli jsme na hru která je ověřená časem a mnoho hodin našich rodičů strávených u ní. Rodiče si oprášili paměť a učili své děti zkoordinovat pohyby jednotlivých hráčů na ledu.

WeyKick Fotbal Model Fix 7500A

Na této hře se nám líbilo její netradiční pojetí, které spočívalo v magnetickém posunu hráčů fotbalu pod herním stolem. Tuto hru si především oblíbili děti a jejich rodiče.

Stolní fotbal Champions Cup

Tato hra je typická evergreen ve světě stolních her.

Multifunkční herní stůl 15 v 1

Tuto stůl jsme vybrali zejména kvůli její variabilitě. Téměř každý si zde mohl najít svojí oblíbenou hru a společně si jí mohl zahrát. Bohužel nám tento stůl přišel částečně poškozen, což mělo za následek vyřazení jedné z her. ?

Airbrush

Smývatelné tetování Airbrush bylo jednou z hlavních atrakcí na naší akci. Pro jednotlivé generace jsme měli připravené tři tématicky propojené tetování pro každou generaci. Tetování bylo dočasné a na kůži vydrželo zhruba týden.

Tématické tetování (Poslední tetování se bohužel z technických důvodu nepodařilo pro zájemce zpřístupnit.)

Zájemci si mohli také nechat vytetovat tetování ze dvou tatarských knih.

Tatarská kniha

K této sadě jsme také nakoupili ostatní spotřební materiál.

Všechny tyto věci neskončili v zapomnění. Jsou nadále používány dětmi ať už ve středisku nebo na jejich či našich akcích pro veřejnost.


Zde si můžete stáhnout projekt, který jsme podávali na Mládež kraji:


Níže naleznete galerii fotografii z akce: